CS GO Taktikleri

Counter Strike – Global Offensive ile Call of Duty’yi geride bırakan Counter Strike serisinde her zaman daha iyi olmak mümkündür. Seviyenizi yükseltmek için bol bol alıştırma yapmalı, daha iyi oyuncuları izleyip onlardan taktikler öğrenmelisiniz. Peki daha zevkli ve iyi oynayabileceğiniz bir CS:GO mümkün desek? CS:GO rehberimiz sayesinde hem oyunda daha iyi oynamanızı ve lig atlamanızı sağlayacak taktiklere, hem fps arttırma, hem ping azaltma, hem de aim geliştirme gibi çeşitli yönlerden daha iyi bir Counter Strike : Global Offensive oyuncusu olabileceksiniz.

Hazırsanız başlıyoruz. Uyaralım, biraz uzun olacak ama eminiz hoşunuza gidecek. Arkanıza yaslanıp Counter Strike rehberimizi okumaya başlamadan önce sitemizde verdiğimiz tüm Counter Strike içerikli yazılarımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

CS:GO için ekipman seçimi

İlk olarak Counter Strike – Global Offensive’de iyi oynamak için doğru ekipmana sahip olmanız gerekiyor. “Ekipmanınız kadar iyisiniz.” sözü bu durumda tam oturuyor. Diğer oyunların aksine Counter Strike, Call of Duty, Battlefield gibi FPS oyunlarında kullandığınız fare, kulaklık ve bilgisayarınızın performansı çok önemli. İlk olarak mouse kalitesinden başlayalım. Oyun faresi alırken farenin DPI (Dots Per Inch) değerine dikkat etmeniz gerekiyor. Bu özellik sizin vuruş keskinliğini arttıracaktır. DPI değeri arttıkça farenizin data gönderme hızı da artıyor, siz de datanın en hızlı şekilde aktarılmasını istiyorsunuz. Counter Strike için en iyi mouse, birçok kişi tarafından Razer DeathAdder diyebiliriz. Daha az bir bütçeniz var ise, Logitech G400 de iyi bir fare seçimidir.

Bunun dışında yüksek ses kalitesine sahip bir kulaklık bulmanız gerekiyor. Bu sayede düşmanınızın ayak seslerinin nereden geldiğini daha rahat anlayabilirsiniz. FPS oyunlarında ciddi oynamak istiyorsanız kesinlikle surround system özelliğine sahip bir kulaklık almanız gerekiyor. Hoparlörler ne kadar kaliteli olursa olsun, müstakil bir eviniz ve sonsuz ses açma izniniz yoksa kulaklığın gücüne ulaşamaz. Kulaklık seçiminde önerimiz, Logitech’in G serisi kulaklıkları.

CS:GO haritaları

16’sı resmi, birçok farklı harita seçeneği olan CS:GO, her harita için farklı taktikler gerektirir. Çünkü haritalardaki kısa yolları bilmek, düşmanın o an nerede olabileceğini kestirebilmek bu ölüm kalım savaşında sizi öne çıkaracaktır. Bu yüzden iyi bir CS:GO oyuncusu olmak isteyenlere bir başka tavsiyemiz de, boş oyunlar açıp tüm haritaları iyice gezerek öğrenmeleri. Örneğin, altta izleyeceğiniz taktik kaçımızın aklına gelirdi? ?

CS:GO oynama taktikleri

Counter Strike – Global Offensive’de öğrenmeniz gereken ilk şey nasıl hareket etmenizdir. Doğru hareket etmek, nişan atma kabiliyetinden ve reaksiyon hızınızdan 10 kat daha önemlidir. Bütün silahların hareket cezaları vardır, yani ateş ederken hareket ederseniz kurşununuz başka yere sekecektir. Oyunu kandırıp ateş ederken duruyormuş izlenimi vermeniz gerekiyor.

CS:GO aim geliştirme taktikleri

  • Dur – Vur taktiği: Bu taktik, pro CS:GO oyuncularının diğer oyuncuları ezip geçmek için kullandığı bir vuruş taktiğidir. Bazı pro oyuncular, bu taktiği doğal olarak kullandıklarından haberleri bile yok, çünkü oyun stilleri tamamen bu hareket üzerine oturmuş. Bu taktiği basitçe açıklamak gerekirse: gittiğiniz yönün tersi yöne tuşa basarak momenti sıfırlayıp yerinizde sabit durmak diyebiliriz. Örneğin, A tuşuna basıp giderken bir anda D tuşuna da basarsanız karakteriniz en kısa sürede duracaktır. Ama A tuşuna basarken bu taktiği uygulamazsanız, tuşu bıraksanız da karakteriniz A yönüne biraz daha gidecektir. Bu taktiği boş bir sunucuda duvara ateş ederek çalışabilirsiniz. Bu Counter Strike hedef geliştirme taktiği ile emin olun daha çok düşman öldürebileceksiniz.
  • CS:GO ile para kazanma

    Geldik birçok gencimizi uğruna FPS delisi yapan sisteme. Steam pazarı sayesinde çeşitli skinler satabileceğiniz CS:GO oyununda her oyun sonu bir skin ya da kutu kazanma şansınız vardır. Bunları pazarda direk satabilir, kutuları ise anahtar alarak açabilirsiniz. Tamamen şansınıza göre kutulardan anahtar fiyatından daha düşük bir skin ya da yüzlerce dolar eden bir skin çıkabilir. Bu yüzden dikkatli olmalısınız.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: